20. 4. 2013  

Petroniův pohár 2013

Srovnání týmů obou sérií!

  > > Dokončení

4. 3. 2013  

TV reportáž
NEL vs. MQ

Životní zápas Tomáše Tvrdíka v TV reportáže můžete shlédnout zde.

 

1. 11. 2011  

AKCE PRO ČLENY AHL

 


  Počítadlo:
.
9. 6. 2012   Kralupy-(I.AHL; Bary)

McShivan Team posedmé vítězem II.AHL
Pro Red Army je finále historickým úspěchemFoto - McShivan Team vítězem II.AHL 2011/2012. Horní řada zleva: Todt, Gehlert, Šín, Helebrant. Dolní řada zleva: Zapf, Baráth, Pětík, Fučík, Kopecký. Chybí Krejčíř.
Ve čtvrtek 7. června skončil letošní ročník II.AHL 2011-2012 finálovým triumfem legendárního McShivan Teamu, jehož hráči zdvihli pohár pro vítěze druhé nejvyšší soutěže již posedmé (první rok coby CSKA Lobečk „B“).

McShivani triumfovali také v základní části a to celkem počtvrté v historii. Překvapením sezóny byl historický výkon týmu HBC Red Army, který v semifinále vyřadil obhájce titulu.II.AHL se v sezóně 2011-2012 odehrála poprvé modelem pro šest týmů, z nichž první čtyři nejlépe umístěné postupovaly do semifinále, pro zbylé dva sezóna předčasně skončila. Již v průběhu základní části se ukazovalo, které týmy jsou letos nejsilnější. Na chvostu tabulky se utábořil Necrocock a také Hotofsson HK, který po svém působení na předních příčkách v letech 2006-2010 na novém Kapitolu po dvě sezóny zcela propadl. Oba celky poměrně dlouho živily naději na postup do play-off, jenže v závěrečných jarních bojích v konkurenci neobstály.
Základní část 2011-2012 se stala sladkým soustem McShivan Teamu, který dlouho sváděl boj s obhájcem titulu E.C.I. Vošurkem. McShivani tak potvrdili roli favorita po té, co před rokem prořídlou sestavu doplnili o trio červíků. V závěru základní části pak prokázalo svou kvalitu cukrovarské Red Army, které dokonce atakovalo konečnou druhou příčku a bylo jasné, že se s ním do play-off musí počítat. Čtvrtou postupovou příčku mezi nejlepší udržel s přehledem účastník finále z posledních dvou let HBC Balwans a vítěz loňské základní části. Jenomže jeho letošní výkony byly jako na houpačce.
V semifinále se utkal s McShivan Teamem, který toužil po úspěchu a po odplatě semifinálového vyřazení z roku 2010. McShivan za poslední dva roky nevyhrál ani jedno utkání v play-off a po úspěšné základní části moc toužil toto prokletí zlomit. HBC Balwans mu nakonec nepříliš povedenými výkony tuto radost udělali. K největšímu odporu se dostali jen ve druhém zápase, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy, jinak ale po celkem jednoznačné sérii a výsledku 3:0 na utkání postupoval po třech letech do finále znovu McShivan Team.
A na svého soupeře si musel pěknou chvíli počkat, neboť druhé semifinále mezi obhájcem titulu E.C.I. Vošurka a HBC Red Army potvrdilo odhady a velmi vyrovnané a dramatické sérii. Oba celky totiž byly adepty na ligový titul a nechtěly svou pouť ukončit předčasně. Série nakonec dospěla do rozhodujícího pátého zápasu, který lépe zvládli Red Army a poprvé v historii klubu postoupili di finále II.AHL.
V něm se postavili legendě, která ale mohla budit strach kromě výkonů v základní části jen svým jménem. McShivan totiž od posledního titulu v roce 2009 kompletně obměnil kádr, zůstal jen útočník Baráth. A v posledních dvou letech nevyhrál v play-off ani jeden zápas. To samé by se ale dalo říct i o Red Army, jehož mladíčci v sestavě se zkušeným brankářem Opplem v zádech a semifinálovým skalpem E.C.I. budili respekt. Finálová bitva byla velmi vyrovnaná a hrála se na druhou ligu důstojná a kvalitní utkání s důrazem na obranu. Při nerozhodném stavu 1:1 na zápasy ale Red Army tak trochu došel střelecký dech a přišly velké chvíle brankáře McShivanu Lukáše Pětíka. Ten svou touhu po titulu přetavil ve dvě vydařená utkání, ve kterých soupeři povolil po jediném střeleckém úspěchu a tak se po celkovém výsledku série 3:1 na zápasy mohou z ligového titulu radovat hráči McShivan Teamu už posedmé, přesněji ale řečeno to platí jen o útočníku Baráthovi. Všichni ostatní spoluhráči budou slavit titul poprvé.

  AHL blahopřeje
David Veselý 28 let

ZPĚV HAVRANŮ
hymna BLACK RAVENS
Přehrát

  I. AHL
Nejbližší zápasy

Aktuální výsledky
23.6. PG - MQ 5:2
18.6. MQ - PG 1:3
16.6. MQ - PG 4:10
9.6. NEL - MQ 3:6
2.6. CSKA - PG 4:6


20. 1. 2008