20. 4. 2013  

Petroniův pohár 2013

Srovnání týmů obou sérií!

  > > Dokončení

4. 3. 2013  

TV reportáž
NEL vs. MQ

Životní zápas Tomáše Tvrdíka v TV reportáže můžete shlédnout zde.

 

1. 11. 2011  

AKCE PRO ČLENY AHL

 


  Počítadlo:
.
9. 6. 2012   Kralupy-(I.AHL; Bary)

McShivan Team posedmé vítězem II.AHL
Pro Red Army je finále historickým úspěchemFoto - McShivan Team vítězem II.AHL 2011/2012. Horní řada zleva: Todt, Gehlert, Šín, Helebrant. Dolní řada zleva: Zapf, Baráth, Pětík, Fučík, Kopecký. Chybí Krejčíř.
Ve čtvrtek 7. června skončil letošní ročník II.AHL 2011-2012 finálovým triumfem legendárního McShivan Teamu, jehož hráči zdvihli pohár pro vítěze druhé nejvyšší soutěže již posedmé (první rok coby CSKA Lobečk „B“).

McShivani triumfovali také v základní části a to celkem počtvrté v historii. Překvapením sezóny byl historický výkon týmu HBC Red Army, který v semifinále vyřadil obhájce titulu.II.AHL se v sezóně 2011-2012 odehrála poprvé modelem pro šest týmů, z nichž první čtyři nejlépe umístěné postupovaly do semifinále, pro zbylé dva sezóna předčasně skončila. Již v průběhu základní části se ukazovalo, které týmy jsou letos nejsilnější. Na chvostu tabulky se utábořil Necrocock a také Hotofsson HK, který po svém působení na předních příčkách v letech 2006-2010 na novém Kapitolu po dvě sezóny zcela propadl. Oba celky poměrně dlouho živily naději na postup do play-off, jenže v závěrečných jarních bojích v konkurenci neobstály.
Základní část 2011-2012 se stala sladkým soustem McShivan Teamu, který dlouho sváděl boj s obhájcem titulu E.C.I. Vošurkem. McShivani tak potvrdili roli favorita po té, co před rokem prořídlou sestavu doplnili o trio červíků. V závěru základní části pak prokázalo svou kvalitu cukrovarské Red Army, které dokonce atakovalo konečnou druhou příčku a bylo jasné, že se s ním do play-off musí počítat. Čtvrtou postupovou příčku mezi nejlepší udržel s přehledem účastník finále z posledních dvou let HBC Balwans a vítěz loňské základní části. Jenomže jeho letošní výkony byly jako na houpačce.
V semifinále se utkal s McShivan Teamem, který toužil po úspěchu a po odplatě semifinálového vyřazení z roku 2010. McShivan za poslední dva roky nevyhrál ani jedno utkání v play-off a po úspěšné základní části moc toužil toto prokletí zlomit. HBC Balwans mu nakonec nepříliš povedenými výkony tuto radost udělali. K největšímu odporu se dostali jen ve druhém zápase, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy, jinak ale po celkem jednoznačné sérii a výsledku 3:0 na utkání postupoval po třech letech do finále znovu McShivan Team.
A na svého soupeře si musel pěknou chvíli počkat, neboť druhé semifinále mezi obhájcem titulu E.C.I. Vošurka a HBC Red Army potvrdilo odhady a velmi vyrovnané a dramatické sérii. Oba celky totiž byly adepty na ligový titul a nechtěly svou pouť ukončit předčasně. Série nakonec dospěla do rozhodujícího pátého zápasu, který lépe zvládli Red Army a poprvé v historii klubu postoupili di finále II.AHL.
V něm se postavili legendě, která ale mohla budit strach kromě výkonů v základní části jen svým jménem. McShivan totiž od posledního titulu v roce 2009 kompletně obměnil kádr, zůstal jen útočník Baráth. A v posledních dvou letech nevyhrál v play-off ani jeden zápas. To samé by se ale dalo říct i o Red Army, jehož mladíčci v sestavě se zkušeným brankářem Opplem v zádech a semifinálovým skalpem E.C.I. budili respekt. Finálová bitva byla velmi vyrovnaná a hrála se na druhou ligu důstojná a kvalitní utkání s důrazem na obranu. Při nerozhodném stavu 1:1 na zápasy ale Red Army tak trochu došel střelecký dech a přišly velké chvíle brankáře McShivanu Lukáše Pětíka. Ten svou touhu po titulu přetavil ve dvě vydařená utkání, ve kterých soupeři povolil po jediném střeleckém úspěchu a tak se po celkovém výsledku série 3:1 na zápasy mohou z ligového titulu radovat hráči McShivan Teamu už posedmé, přesněji ale řečeno to platí jen o útočníku Baráthovi. Všichni ostatní spoluhráči budou slavit titul poprvé.

  AHL blahopřeje
Miroslav Maršoun 37 let
Petr Flégr 41 let
David Kolc 29 let

ZPĚV HAVRANŮ
hymna BLACK RAVENS
Přehrát

  I. AHL
Nejbližší zápasy

Aktuální výsledky
23.6. PG - MQ 5:2
18.6. MQ - PG 1:3
16.6. MQ - PG 4:10
9.6. NEL - MQ 3:6
2.6. CSKA - PG 4:6


20. 1. 2008