Životní zápas Tomáše Tvrdíka v TV reportáže můžete shlédnout zde.

.

8. 6. 2013   I.AHL

V neděli od 19:00 pátá rozhodující bitva!
Unikátní souboj Loskota a Pohla v historickém klání!

Máme před sebou velký večer, kdy dvě skvělé družiny svedou bitvu o finále! Dvě famózní útočné dvojice Loskot – Jaroš a Petříček – Háva zcela zdrtily rytíře v utkání číslo 3 a jen ve 3. třetině přestřílely svého soka 32:5! Jenže famózní Pohl prožil zřejmě životní večer a chytil i nemožné! Navíc mladíček Topol úřadoval v útoku a jeho 4+1 zlomilo nebývalou útočnou vlnu Nelahozevsi. Rytířům by se mělo do sestavy vrátit hned trio výborných hráčů: drtivý střelec Pavel Husák (sundal sádru) a dále zřejmě nejlepší defenzivní obránce všech dob Mára a dále obr Knopp. Chybět ale bohužel bude kapitán Kohm, kterého znovu skolila těžká viróza.

Nelahozevsi bohužel zřejmě bude chybět výbušný Háva, který po druhé v krátkém čase bere antibiotika. Zpět by měl být naopak Fousek.

Rytíři naposledy hráli 5. rozhodující utkání v roce 2011 (první play off v hale), kdy zdolali výtečné Pink Guys. Nelahozeves hrála naposledy 5. rozhodující utkání také v roce 2011. Tehdy Loskot a spol. padli s CSKA v prodloužení. První 5. rozhodující utkání sehrála Nelahozeves právě proti Quijotes, a to v roce 2002! Tehdy Loskot a jeho družina rozhodující bitvu zcela opanovala a smetla rytíře 6:0! Oba celky hrály 5. zápas znovu v r. 2003 a znovu slavila družina Loskota (6:3)! V r. 2005 padla Loskotova družina (s Chabadou v sestavě) v utkání č. 5 s CSKA, a to v prodloužení. Nelahozeves tedy nikdy v historii neprohrála 5. rozhodující utkání v normální hrací době! Jen dvakrát padla s CSKA v prodloužení.

Brankář Baráth se o posledních dvou utkáních této série vyjádřil, že byla skvělá. Rytíři prokázali ohromné nasazení a obětavý výkon. Navíc v brance září Pohl, který při výpadcích ze sestavy sehrál zcela klíčovou roli, že máme to štěstí vidět strhující bitvu 5. zápasu. Famózní Pohl nyní vládne tabulce brankářů, a to s těmito úžasnými čísli: 2,28 a 95,37! Nicméně i Tvrdík chytá ve velké formě a jeho čísla 2,3 a 93,7 jsou jeho nejlepší v kariéře. Rytíři mají většinou více pohybu, ale brilantní technické kousky jsou zase k vidění od úžasných techniků Loskot a Petříček! Vždyť oba vévodí produktivitě play off (4,5 a 3 bod na zápas)! Útok rytířů zase táhne dvojice O. Husák a Topol – oba jsou nyní v TOP 10 produktivity a táhnou své řady. Oba mají mnoho společného. Téměř neprohrají souboj, jsou rychlí a nyní i oba produktivní!

Již brzy budeme vědět, kdo vstoupí do finálových bran a vyzve útočnou smečku Guys!