20. 4. 2013  

Petroniův pohár 2013

Srovnání týmů obou sérií!

  > > Dokončení

4. 3. 2013  

TV reportáž
NEL vs. MQ

Životní zápas Tomáše Tvrdíka v TV reportáže můžete shlédnout zde.

 

1. 11. 2011  

AKCE PRO ČLENY AHL

 


  Počítadlo:
.
15. 6. 2013   I.AHL

Střet dvou obdivuhodných útoků!
Langthaler, Rubeš a Prášek vs Husákovci a Topol!

Finálová série bude též velkým a strhujícím soubojem dvou opravdu silných útoků! Na jedné straně Langthaler, Rubeš, Prášek, J. Kučera a Roubal a na druhé zejména úderné trio Pavel Husák, O. Husák a Topol! Všichni tito výborní útočníci dokázali být někdy či nyní jsou v TOP 10 bodování play off! Nejlepší střeleckou formu mají z této vytříbené společnosti Rubeš: 2 zápasy a 5 gólů a Topol: 5 zápasů a 8 gólů! Rubeš dokázal svou šikovností zostudit i obránce v extralize hokeje, ale právě v AHL je možné si užít jeho kousků v kžadém střídání, kdy díky 3 hráčům v poli a velikosti hřiště jsou zapovězeny nudné obranné pasti!

O. Husák byl s Topolem klíčovým útočníkem, který při velkých výpadcích ze sestavy táhl rytíře do finále. Je stále rychlý, silný, má přehled a dokáže rázně vypálit. Mladíček Topol je velký zjevením playa off a díky své íli letos nasbíral v play off více bodů, než za celou svoji kariéru od roku 2009! Rytíři sice mají v absolutní špičce jen 3 hráče, ale branky dokážou dát i nováček a velmi chytře hrající šikula Vacek, další mladíček Seidl a veteráni Hora a Kohm (oba 37 let). Mladíček Vacek již dokázal ve své premiéře v play off ukázat dvě geniální nahrávky, kdy jeho spoluhráči jen užasle zasunuli míček do prázdné branky! Otázkou zůstává, v jakém stavu naskočí nejlepší střelec rytířů v historii a stále velmi mladý Pavel Husák, kterému nedávno sundali sádru, a navíc nyní prodělává virózu! Nicméně i tak dal ve 2 utkáních dva velmi důležité góly semifinále. Dalším velkým otazníkem je, v jaké formě uvidíme veterána Kohma, který zažil nejlepší základní část v hale a i slušné semifinále, jenže znovu jej skolila silná viróza. Útočným manévrům rytířů by jistě velmi prospěl veterán a výtečně komplexní hráč Mára. Budeme s napětím očekávat, ke kolika utkáním naskočí.     

Guys prokázali velkou odolnost, když v semifinále skolili slavné CSKA, ačkoli jim chyběl výborný střelec Kejmar a ve 3 utkáních i virtuóz Rubeš! Jenže Guys znovu prokázali, jak silný mají útok a jak složité je bránit tuto letku! Zejména duo Langhtaler a Rubeš budí u soupeřů velkou hrůzu! Langthaler dokázal dovést do finále již jednou Ravens a dokonce 3 krát Guys! Na jeho křídle mu létali Jaroš či Gottlieb. Nyní však geniální pasy bude zakončovat hvězda s nejlepší střelou, jakou kdy po svém boku měl! Rubešovi necháte jen minimum prostoru a jeho hbité zápěstí vyšel precizně přesný úder! Rubeš si užívá premiéru parádních bojů play off I. AHL a ve 2 utkáních nasbíral úžasných 7 bodů! Velké věci jistě čekejme do mladíčka Práška. Jeho průniky a chytrá zakončení berou dech a někdy nám připomínají výpady legendy Loskota. Další mladíček J. Kučera prožívá zcela jistě nejlepší play off v kariéře! Poslední z mladíčků Roubal již dokázal v lonském i letošním play off, že dokáže vstřelit klíčové branky! Guys mají úzký kádr, jejich brankář je o malinko za hvězdou dvojicí Baráth a Pohl, ale útočná síla je zcela jistě to největší, jakou jsme kdy v AHL od roku 1996 viděli!

Langthaler byl spolu s P. Husákem nejčastěji v TOP 10 bodování play off v historii, ale  ač je o dva roky starší než Pavel Husák je nyní v lepší kondici, má více nahráno a zřejmě větší touho po vítězství. Finálová série tak bude též strhujícím soubojem dvou hlavních hvězd střední generace: Langthaler vs Pavel Husák! Nicméně oba dva jsou ještě velmi mladí, a pokud je srovnáme s hvězdami Palicem a Loskotem tak jistě toho mohou ještě mnoho dokázat! 

Srovnání největších útočných hvězd finále a dvou velkých hvězd historie:

 

Průměr bodu – základní č. 2013

Průměr bodu – play off č. 2013

TOP 5 bodování – základní část

V historii

TOP 10 bodování – play off

V historii

Langthaler

4,5

2,0

6 krát

5 krát

Rubeš

2,8

3,5

2 krát

0 krát

Prášek

2,8

1,4

1 krát

1 krát

Pavel Husák

3,4

2,0

10 krát

6 krát

Ondřej Husák

2,6

1,0

3 krát

1 krát

Topol

2,0

2,0

0 krát

0 krát

Loskot

--

--

16 krát

13 krát

Palice

--

--

3 krát

13 krát


  AHL blahopřeje
Ondřej Husák 36 let
Milan Křeček 27 let
Petr Koraňák 26 let
Petr Kozaňák 26 let

ZPĚV HAVRANŮ
hymna BLACK RAVENS
Přehrát

  I. AHL
Nejbližší zápasy

Aktuální výsledky
23.6. PG - MQ 5:2
18.6. MQ - PG 1:3
16.6. MQ - PG 4:10
9.6. NEL - MQ 3:6
2.6. CSKA - PG 4:6


20. 1. 2008