20. 4. 2013  

Petroniův pohár 2013

Srovnání týmů obou sérií!

  > > Dokončení

4. 3. 2013  

TV reportáž
NEL vs. MQ

Životní zápas Tomáše Tvrdíka v TV reportáže můžete shlédnout zde.

 

1. 11. 2011  

AKCE PRO ČLENY AHL

 


  Počítadlo:
.
15. 6. 2013   I.AHL

Střet dvou obdivuhodných útoků!
Langthaler, Rubeš a Prášek vs Husákovci a Topol!

Finálová série bude též velkým a strhujícím soubojem dvou opravdu silných útoků! Na jedné straně Langthaler, Rubeš, Prášek, J. Kučera a Roubal a na druhé zejména úderné trio Pavel Husák, O. Husák a Topol! Všichni tito výborní útočníci dokázali být někdy či nyní jsou v TOP 10 bodování play off! Nejlepší střeleckou formu mají z této vytříbené společnosti Rubeš: 2 zápasy a 5 gólů a Topol: 5 zápasů a 8 gólů! Rubeš dokázal svou šikovností zostudit i obránce v extralize hokeje, ale právě v AHL je možné si užít jeho kousků v kžadém střídání, kdy díky 3 hráčům v poli a velikosti hřiště jsou zapovězeny nudné obranné pasti!

O. Husák byl s Topolem klíčovým útočníkem, který při velkých výpadcích ze sestavy táhl rytíře do finále. Je stále rychlý, silný, má přehled a dokáže rázně vypálit. Mladíček Topol je velký zjevením playa off a díky své íli letos nasbíral v play off více bodů, než za celou svoji kariéru od roku 2009! Rytíři sice mají v absolutní špičce jen 3 hráče, ale branky dokážou dát i nováček a velmi chytře hrající šikula Vacek, další mladíček Seidl a veteráni Hora a Kohm (oba 37 let). Mladíček Vacek již dokázal ve své premiéře v play off ukázat dvě geniální nahrávky, kdy jeho spoluhráči jen užasle zasunuli míček do prázdné branky! Otázkou zůstává, v jakém stavu naskočí nejlepší střelec rytířů v historii a stále velmi mladý Pavel Husák, kterému nedávno sundali sádru, a navíc nyní prodělává virózu! Nicméně i tak dal ve 2 utkáních dva velmi důležité góly semifinále. Dalším velkým otazníkem je, v jaké formě uvidíme veterána Kohma, který zažil nejlepší základní část v hale a i slušné semifinále, jenže znovu jej skolila silná viróza. Útočným manévrům rytířů by jistě velmi prospěl veterán a výtečně komplexní hráč Mára. Budeme s napětím očekávat, ke kolika utkáním naskočí.     

Guys prokázali velkou odolnost, když v semifinále skolili slavné CSKA, ačkoli jim chyběl výborný střelec Kejmar a ve 3 utkáních i virtuóz Rubeš! Jenže Guys znovu prokázali, jak silný mají útok a jak složité je bránit tuto letku! Zejména duo Langhtaler a Rubeš budí u soupeřů velkou hrůzu! Langthaler dokázal dovést do finále již jednou Ravens a dokonce 3 krát Guys! Na jeho křídle mu létali Jaroš či Gottlieb. Nyní však geniální pasy bude zakončovat hvězda s nejlepší střelou, jakou kdy po svém boku měl! Rubešovi necháte jen minimum prostoru a jeho hbité zápěstí vyšel precizně přesný úder! Rubeš si užívá premiéru parádních bojů play off I. AHL a ve 2 utkáních nasbíral úžasných 7 bodů! Velké věci jistě čekejme do mladíčka Práška. Jeho průniky a chytrá zakončení berou dech a někdy nám připomínají výpady legendy Loskota. Další mladíček J. Kučera prožívá zcela jistě nejlepší play off v kariéře! Poslední z mladíčků Roubal již dokázal v lonském i letošním play off, že dokáže vstřelit klíčové branky! Guys mají úzký kádr, jejich brankář je o malinko za hvězdou dvojicí Baráth a Pohl, ale útočná síla je zcela jistě to největší, jakou jsme kdy v AHL od roku 1996 viděli!

Langthaler byl spolu s P. Husákem nejčastěji v TOP 10 bodování play off v historii, ale  ač je o dva roky starší než Pavel Husák je nyní v lepší kondici, má více nahráno a zřejmě větší touho po vítězství. Finálová série tak bude též strhujícím soubojem dvou hlavních hvězd střední generace: Langthaler vs Pavel Husák! Nicméně oba dva jsou ještě velmi mladí, a pokud je srovnáme s hvězdami Palicem a Loskotem tak jistě toho mohou ještě mnoho dokázat! 

Srovnání největších útočných hvězd finále a dvou velkých hvězd historie:

 

Průměr bodu – základní č. 2013

Průměr bodu – play off č. 2013

TOP 5 bodování – základní část

V historii

TOP 10 bodování – play off

V historii

Langthaler

4,5

2,0

6 krát

5 krát

Rubeš

2,8

3,5

2 krát

0 krát

Prášek

2,8

1,4

1 krát

1 krát

Pavel Husák

3,4

2,0

10 krát

6 krát

Ondřej Husák

2,6

1,0

3 krát

1 krát

Topol

2,0

2,0

0 krát

0 krát

Loskot

--

--

16 krát

13 krát

Palice

--

--

3 krát

13 krát


  AHL blahopřeje
David Veselý 28 let

ZPĚV HAVRANŮ
hymna BLACK RAVENS
Přehrát

  I. AHL
Nejbližší zápasy

Aktuální výsledky
23.6. PG - MQ 5:2
18.6. MQ - PG 1:3
16.6. MQ - PG 4:10
9.6. NEL - MQ 3:6
2.6. CSKA - PG 4:6


20. 1. 2008