Životní zápas Tomáše Tvrdíka v TV reportáže můžete shlédnout zde.

Počítadlo:
.

23. 6. 0013
Pink Guys - Minice Quijotes 5:2

Impozantní jízda Guys v play off je u konce! Za 17 let nikdy nedobyl tuto trofej takto skvělý útočný tým! AHL zná 6. dobyvatele Petroniova poháru! Guys poslední roky byli velmi blízko nejvyšší mety. Vždy něco chybělo. Letos vsadili na 5 vynikajících útočníků a nikoho dalšího! Bylo to velmi odvážný tah, ale zcela zaslouženě to vyšlo! Navíc famózní střelec Rubeš odehrál jen 4 utkání z 8! Útočná letka tak neměla vteřiny výdechu, ale zvládla to náramně! Respektive původně mělo být výtečných útočníků 6, ale veterán a velký srdcař Kejmar (loni ovládl střelce PP) bohužel pro velké problémy se zády nenastoupil, ale na štítku bude vyryto i jeho jméno!

Jenže jejich chytrá hra, důraz v soubojích, šikovné ruce, přehled o hře a zejména výtečné dirigování skvělým Langthalerem bylo více, než velká síla CSKA a odhodlaná družina Quijotes se skvělým Pohlem! Navíc V. Kučera podal velmi dobrý výkon a i bez jeho výkonu by Guys neměli šanci. Langthaler vyhrál bodování play off (i bez předkola) a připsal si neskutečných 13 asistencí! Langthaler zcela jistě podal jeden z nejlepších výkonů útočníka v historii, jaké jsme viděli snad jen od Loskota, Paliceho a Formana, možná od Pavla či Patrika Husáka! Rubeš zase nasázel 11. gólů! Mezi nejlepšími 6 byli v bodování hned 4 torpéda z Guys a Roubal byl v bodování 10!

Utkání číslo tři Guys znovu ovládli v držení míčku a znovu roztáčeli děsivý kolotoč. Navíc toto utkání Guys odehráli velmi slušně, neviděli jsme žádné zbytečné strčení rukama či krosčeky. Naopak veterán Hora zcela zbytečně neunesl zřejmě smolný zásah loktem do zubů a následně hloupě a zcela zbytečně tvrdě trefil Roubala na hrazení v okamžiku, kdy se obtáčel. Takovýto zákrok mohl dopadnout podobně jako zákrok. J. Kučera na Vymětalíka.

Rytíři odehráli nejlepší třetinu v sérii! V první třetině Hora odebíral míčky v útočných rozích a nabíjel Seidlovi či P. Husákovi. Ti pálili ránu za ránou, ale Kučera vše vyřešil hbitým pohybem v před, kdy zmenšil úhel a vytáhl hodně ostrých ran! Topol zase zkoušel pálit svým velmi obávaným zápěstím přes beka od modré a několikrát byl velmi blízko gólu. Jenže Kučera i toto vyrazil mimo branku. Rytíři se dokonce ujali vedení, když bojovník Kresta poprvé v historii naskočil do pole v play off a hned si připsal 1+1. Vyjel z poza branky a nahodil na Kučeru a míček zapadl do branky.

Jenže o chvíli později P. Husák prohrál buly ve svém pásmu a Prášek trefil parádně na lapačku od modré! Rytíři dokázali držet krok ale jen úvodní třetinu. Pak to byl znovu úchvatný souboj skvělé letky Guys vs fenomenálního Pohla. Pohl chytal každé své play off od roku 2007 výtečně, ale letos vyšperkoval svůj výkon do nejvyšších pater! Letos zcela jistě minimálně dorovnal absolutní vrcholy, které jsme v historii viděli od legendárního Barátha! Rytíři ve 2. třetině tolik šancí neměli. Nicméně kapitán Kohm výborně vyběhl roh a zápěstím pálil mezi kruhy pod břevno. Kučera ale koncem ramene či loktu vyškrábl zázračně míček nad!

Ve 29. minutě se rozhodla celá série. Mladíček Seidl se po ošklivé střevní viróze vrátil do sestavy a nehrál špatně. Jenže v této minutě se nechal u hrazení ve svém rohu oklamat Roubalem a ten si to namířil před branku. P. Husák jej nezastavil a dravec Roubal chytře zasunul mezi nohy Pohla. O chvíli později Kohm a Topol zaváhali v rozehrávce a s pokrytím hráčů a jemný technik Rubeš připravil střelu z první pro vůdce Langthalera – 3:1 pro Guys! Ve 35. minutě vykřesal naději pro rytíře Seidl střelou nad rameno po nahrávce Kresty. Jenže 5 minut před koncem Topol nejprve pozdržel nahrávku, pak neměl komu nahrát – Hora a P. Husák si nenaběhli, Topol neposlal ani míček po hrazení a dva protihráči jej obrali o míček. Rubeš pak zakončil nájezd impozantním způsobem – v plném běhu zamýchal rukama a bekhendem vyslal míček nad pravé rameno Pohla na první tyč! Bylo to jistě jeden z nejkrásnějších gólů historie play off!

Pak hráli rytíři power play, ale Roubal pečetil zlato do prázdné branky!

Velkou ostudou, ale bylo, že si Guys pohár nemohli převzít na hřišti, jako jejich předchůdci a užít si s ním oslavy hned první vítěznou noc! Vteráni Kohm a Hora, ale musí zajištovat mnoho věcí, včetně starání se o dvě děti a bohužel již neměli sílu objíždět hráče CSKA. Bude jim tedy předán prezidentnem Kohmem dodatečně na speciálně oslavě.