Kralupy

  Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Pátek 19. dubna 2024   
 Diskuzní fórum

Přestavba centra města

Aktuální fórum | Seznam diskuzních fór
Bezbariérový úřad
Autor:  Ing. arch. Květuše Berková
Datum:  04.02.2005 14:29:39
Dovolte mi názor k diskuzi o přístupnosti úřadu starším či invalidním občanům:
....pokud má vedení města opravdu takový zájem vyřešit tento problém, překvapuje mě, že jestě nevybudovalo pohyblivou plošina podél přístupového schodiště do dnešní budovy úřadu ... a zvonek, který přivolá příslušného úředníka do jednací místnosti zřízené v přízemí???? Nebo výtah na fasádě objektu?
Jestli město na takovou investici nemá, možná se najde i sponzor! Jsem si jistá, že je to rychlejší a levnější řešení než přestavba hotelu Praha (mimochodem také ne bezbariérového).

Re: Bezbariérový úřad
Autor:  Mat
Datum:  12.03.2005 23:42:31
Nejedná se jen o starší a invalidní občany, ale také o maminky s kočárky. Jít něco vyřizovat na úřad a nechat kočárek s dítětem venku pod schody bez jakékoli možné kontroly mi připadá přinejmenším velice neslušné až urážlivé vůči maminkám. Nebo snad si mají hodit kočárek na ramena a vyklusat schody?

Re: Bezbariérový úřad
Autor:  Zdenek Vacha
Datum:  17.03.2005 21:39:58
dovolte mi názor k vasemu reseni bezbarieroveho přístupu: jste si jista, že Vámi navrhované úpravy jsou vhodné v pronajatem objektu(napr. výtah na fasádě). Předpokládám, že vlastník objektu asi nebude souhlasit.
Ještě bych měl dotaz z trochu jiné oblasti: po Kralupech se proslíchá, že v první fázi se i Ing. Berková hlásila do soutěže na centrum a neuspěla. Je to pravda?
děkuji za odpověď Vácha

Re: Bezbariérový úřad
Autor:  karvánek
Datum:  18.03.2005 09:55:38
Souhlasím s vámi, dlěat takovéto úpravy v pronajatém objektu je nesmysl. je to pouze dílčí řešení a pouze oddálení a maskování skutečných problémů......

Re: Bezbariérový úřad
Autor:  Qeta
Datum:  20.03.2005 22:54:42
Pohyblivá plošina, výtah na fasádě.... byly to jen náměty na rychlé, byť provizorní řešení problému přístupnosti úřadu. Vždyť já přece souhlasím s názorem, že má v být v centru města vybudována nová radnice.
Chci jen, aby byla nejprve zpracována studie celého centra města, která kromě toho, že vytipuje nevhodnější umístění radnice (s největší pravděpodobností formou rekonstrukce některého ze stávajících objektů), bude se také zabývat např. množstvím parkovacích míst potřebných pro VŠECHNY budoucí objekty v centru, jejich dopravní obslužností...atd.
Nicméně.... proč se domníváte, že by majitel objektu nesouhlasil s tím, aby nájemce provedl úpravy umožňující bezbariérový přístup do objektu? Pokusilo se někdy vedení města o takovou úpravu (nebo alespoň souhlas k ní) majitele objektu požádat?

Za přímou otázku na mou "účast v soutěži" Vám, pane Vácho, děkuji. Věc se má takto:
Bohužel nebyla a není vypsána soutěž na projekt "centra". Zakázka je zadávána přímo.
Město Kralupy dne 25.1. 2005 formou dopisu oznámilo cca 25 architektům (které nominovala odborná skupina sestavená Radou města) svůj "Záměr zadat zpracování architektonicko-urbanistické studie Centrum města...." a oslovilo je, zda mají zájem stát se zhotovitelem uvedené studie. Požadováno bylo předložení referencí. Mezi oslovenými byl i architektonický atelier "A.D.U. atelier s.r.o", jehož jsem zaměstancem a jednatelem. S radostí, že se zadává CELÉ CENTRUM, NE JEN RADNICE, jsem jménem firmy náš zájem potvrdila. Vzhledem k tomu, že mezi oslovenými byli renomovaní architekti (někteří mí bývalí pedagogové), jsem se získáním této zakázky nikdy příliš nepočítala :)).
Co mě ale opravdu mrzí je fakt, že zadána byla především stavba radnice formou přestavby a přístavby hotelu Praha (požadovány výkresy v měřítku 1:100, tři povinné perspektivní pohledy), zatímco urbanistické řešení centra zůstává v pozadí (požadovány jsou jen situace v měřítku 1:1000 a 1:500).

RAMPA
Autor:  Ing.arch. Květuše Berková
Datum:  22.03.2005 10:59:18
...ještě mě napadlo...co taková obyčejná RAMPA? Jen nechápu, proč se někdo kompetentní touto otázkou už dávno nezabývá.....

Re: Bezbariérový úřad
Autor:  architekt
Datum:  01.07.2009 16:16:27
Studie celého centra za melouny je na stole a asi brzo skončí v koši, když bude úřad v Máji. Co vy na to Ing. arch?

Odpovědět na tento příspěvek
Vaše jméno:
Váš Email:
Nadpis:Re: Bezbariérový úřad









TOPlist