Kralupy

  Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Čtvrtek 28. března 2024   
 Diskuzní fórum

Přestavba centra města

Aktuální fórum | Seznam diskuzních fór
Pouze jediná otázka na kohokoliv
Autor:  Anonym
Datum:  02.09.2005 20:50:11
Rád bych se dozvěděl jak byl myšleno znásobení cca 140 milionů na 960 milionů pouze pro město Kralupy,když tato částka byla určena pro asi 6 pilotních projektů v rámci celé ČR.
V zářijovém zpravodaji si pisatel příspěvku pod kterým je podepsaný celý přípravný výbor stěžuje že jejich protivníci je viní z různých nekalostí a je tam i to že je obviňují z vymýšlení si nebo rovnou podávání klamných informací,
ale podle mne je tato částka klamavá informace.
Jakýsi p.Giovagnoni mi odpověděl že to byla jen vize a že nešlo o žádný příslib,ale když se něco takového napíše tak by to měla být pravda a ne výmysl,ne?
Zajímalo by mne jak to bylo myšleno(výpočet 960milionů pouze pro kralupy).
Děkuji za odpověd.

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Qeta
Datum:  05.09.2005 17:45:56
Na vysvětlenou:
Přípravný výbor nikdy netvrdil, že Kralupy mají šanci získat prostředky v rámci 6 pilorních programů do konce roku 2006.
Kralupy mají šanci se ucházet o finance z některého z dalších programů, budou-li mít připravený projekt.
Podrobnosti viz článek výše...

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Humér
Datum:  05.09.2005 20:09:52
No nevim, uplne na zacatku jste tvrdili toto (zkopiroval jsem to primo tady ze stranek)

"... Přestaví-li se totiž nejdříve hotel Praha na městský úřad, nezbudou peníze na rekonstrukci celého centra, které by se jinak daly pomocí dotací ze strukturálních fondů znásobit až na celkovou částku 960 mil. Kč*!

*) Částka 960 mil. je orientační a vychází ze současných pravidel dotací ze Strukturálních fondů EU poskytovaných na rekonstrukce měst a z následujícího propočtu: 120 mil. spoluúčast města, 120 mil. podpora kraje, 720 mil. dotace ze strukturálních fondů ve výši 75 % výdajů. Podmínky poskytování dotací ze Strukturálních fondů EU se mohou v čase měnit. "

Souhlasim, ze jste nikde netvrdili, ze mate sanci ziskat prostredky v ramci 6 pilotnich programu, ale 960 mega tam proste bylo. A rekl bych, ze to mel byt ten hlavni zamer, proc se vypisovalo to referendum. Nechci nikoho chytat za slova, ale o tohle asi v tomhle dotazu, ktery psal anonym, slo.

ps: proc maj ty letaky cerny pozadi ?

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  dred
Datum:  06.09.2005 20:19:37
Páč to bude zase nějakej průser.

To: Humer
Autor:  Qeta
Datum:  07.09.2005 09:38:15
Jednak promin, ze jsem si od Tebe vyzadal amail a dodnes nenapsala.... fakt nestihaaaaam. Navic jdu na kontrolu dane z nemovitosti :))

S evropskymi fondy je to tak, ze se vypisuji a rusi nove a nove moznosti s ruznymi castkami a nikdo predem nezaruci nic... Proto je potreba mit pripraveny projekt a pouzit ho hned jak se objevi vhodny dotacni titul...nebo i veci titulu....

Z meho pohledu se vypisovalo referendum predevsim proto, aby se nejprve zpracovala vize, ktera urci moznosti a podminky pro uzemi centra a teprve pak se zacaly uztracet penize.... Treba pro me jako architekta je dulezita konecna podoba centra (i kdyz vim, ze finance hybou svetem :))

Co se tyka financovani:
Jasna predstava ciloveho stavu (plan), je dulezita i pokud si budeme chtit stavet vsechno sami (budeme-li na to mit).
Mnohem pravdepodobnejsi ale je, ze developeri a silne ekon. subjekty budou mit zajem stavet v centru za sve penize. Treba i byty... Ulohou mesta pak je stanovit jim podminky (napr. zajistit dopravni napojeni) a limity (predepsat jim vybudovat park. mista, vybudovat zelen...).
Moznost penez z EU je jen jednou z nezarucenych moznosti - ale nebyla by skoda ji opomenout?

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Anonym
Datum:  07.09.2005 18:13:06
Ano,to jsem měl přesně na mysli.Konkrétně tento odstavel,ale nikdo neodpoví,Proč?
A to černé pozadí-černý den pro Kralupy.Tedy pokud se občané rozhodnou špatně.

To: anonym
Autor:  Qeta
Datum:  07.09.2005 19:10:03
Např. já nemám problém odpovědět, jen mám i jiné starosti než černé pozadí......
Proč černé pozadí?
Protože ne bílé, žluté, oranžové, červené, modré, zelené........ atd. atd. Možná proto, že je černá pěkná, stále moderní, vkusná.... možná proto, že na ní dobře vyniká oranžová...
Zeptáš se teď, proč oranžová????????

To: Humer
Autor:  Qeta
Datum:  07.09.2005 19:11:52
PS: ...černé pozadí proto, protože vyniká mezi ostatními bílými plakáty... :))
líbí se ti?

Re: 960 mil.
Autor:  Qeta
Datum:  07.09.2005 19:22:43
Tak jeste jednou... pro pomalejsi:

V onom odstavci se rikalo, ze penize "... by se jinak daly pomocí dotací ze strukturálních fondů znásobit až na celkovou částku 960 mil. Kč*!".

Tato věta znamená:
- peníze se možná podaří znásobit (ale nezaručí to nikdo)
- částka AŽ 960 mil. znamená, že to může být i méně....toto je ideální varianta při dokonalém projektu, pracovité radnici, troše štěstí ....... atd. atd.

Když jsi tak na ta čísla, anonyme,
jak je možné, že Ti nevadí, že vedení města na začátku s jistotou tvrdilo, že přestavba radnice nepřesáhne částku 40 mil. Kč....... pak si za 400 tis. Kč nechalo zpracovat 4 důkazy, že nestačí ani 80 mil. Kč...... a přesto ze svého záměru vyhodit všechny peníze (zbylé z prodeje akcií Unipetrolu) neustupuje?

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Anonym
Datum:  07.09.2005 20:29:39
Ale to přece nebylo technicky možné:
-Bylo určeno že to bude na 6 tzv.pilotních projektů(6 měst)
Pro pomalejší:960 000 000:6=160 000 000 na jeden projekt
1projekt=1město(třeba i Kralupy,to vám neberu,šance 1/10000?,ale je)
Nebo že by bylo možné aby jedno město(třeba i Kralupy,to vám neberu,šance1/60000,ale je)vyžralo všechny peníze na 6 projektů pouze pro sebe?To se mi věřit nechce.

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Anonym
Datum:  07.09.2005 20:35:16
Řekněme že 160 000 000 je 75% EU
26 000 000 je 12.5% dotace kraje
26 000 000 je 12.5% investice města

A za zbylých cca 120 000 000 si můžete vesele utratit za radnici-maximální využití všeho co požadujete,lepší už to nebude.

Mozne dotace
Autor:  Qeta
Datum:  07.09.2005 22:22:27
Ale Kralupy se nebudou uchazet o jiz rozdelene dotace na 6 pilotnich programu....

Budou se uchazet (tedy budou-li mit projekt) o dotace, ktere se prave vypisuji. Posledni zpravy hovori o 760 miliardach Kč pro rok 2007-2013....

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Anonym
Datum:  09.09.2005 11:20:16
Tak ván to tedy znovu zkopíruju,píše se tam že starosta a jeho klika ohrožují rekonstrukci centra a že jinak(pokud by to dělal přípravný výbor by se peníze daly znásobit až na 960 000 000.Je to tam jednoznačně napsáno,že těch našich cca 140 000 000 by se dalo znásobit na 960 000 000,a ne že se o těch 960 000 000 které jsou mimochodem určeny pro 6 projektů a už byly v té době pravděpodobně odklepnuty nebudete ucházet,vyloženě je v tom textu slibujete,sice právně nezávazně ale vyplývá z toho jako by je mělo sežrat pouze naše město na jeden projekt.






Vážení spoluobčané,
jak asi už víte z kralupského Zpravodaje, v Kralupech nad Vltavou dochází k bouřlivé diskusi na téma rekonstrukce centra města, resp. na téma přestavby hotelu Praha na městský úřad. Část zastupitelů upřednostňuje rychlý vznik nového městského úřadu bez bližší koncepce zbytku centra z vlastních prostředků města na úkor systémového řešení celého centra s využitím dotací z evropských fondů.
Tato (většinová) část městského zastupitelstva odmítá věcně či odborně argumentovat, jedná proti doporučení České komory architektů i odborníka na strukturální fondy EU. Vedení města občany o přípravě takto zásadního rozhodnutí neinformovalo, a to až do doby, kdy tak učinili zastupitelé nesouhlasící s rozhodnutím.
Tomuto postupu, který dle našeho názoru městu škodí, je třeba zabránit a předat rozhodnutí o takto závažném problému do rukou samotným občanům Kralup. Proto jsme připravili podpisovou listinu, která má za cíl uspořádání místního referenda za zvrácení usnesení Zastupitelstva města a prosazení koncepčního řešení rekonstrukce celého centra s maximálním využitím finančních prostředků z fondů EU. Výše zmíněné usnesení ohrožuje rekonstrukci celého centra města. Přestaví-li se totiž nejdříve hotel Praha na městský úřad, nezbudou peníze na rekonstrukci celého centra, které by se jinak daly pomocí dotací ze strukturálních fondů znásobit až na celkovou částku 960 mil. Kč*!
Pokud chcete, aby o budoucnosti a vzhledu Kralup rozhodli občané, a ne pouze zastupitelé, vyslovte, prosím, svůj souhlas podpisem podpisové listiny.

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Anonym
Datum:  09.09.2005 11:21:27
A omluvte občasné chybičky,člověk se prostě občas překlepne a z "m" je "n",atd.

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  bleeee
Datum:  09.09.2005 13:45:13
Anonyme, ty buď nečteš příspěvky ostatních nebo neumíš číst nebo nechápeš význam toho, co čteš, nebo jseš totální vypatlanec!

Jo a taky ti něco znovu zkopíruju:

Když jsi tak na ta čísla, anonyme,
jak je možné, že Ti nevadí, že vedení města na začátku s jistotou tvrdilo, že přestavba radnice nepřesáhne částku 40 mil. Kč....... pak si za 400 tis. Kč nechalo zpracovat 4 důkazy, že nestačí ani 80 mil. Kč...... a přesto ze svého záměru vyhodit všechny peníze (zbylé z prodeje akcií Unipetrolu) neustupuje?

...zbytečná námaha, co?

Zlaticko, anonyme....
Autor:  Berkova
Datum:  09.09.2005 15:00:10
1. dotace z EU je pojem obecny.... neni to jen tech x milionu, ktere byly rozdany na 6 pilotnich programu... jsou a budou to i dalsi vypisovane dotace

2. "My" jsme se o nic uchazet nemohli a nemuzeme... Tuto moznost (z meho pohledu obcana i povinnost) ma vedeni mesta!!!! Jenze to musi mit nejdriv zpracovane potrebne PROJEKTY a neutratit vsechny PENIZE....

3. Stale cekam odpoved na otazku, kterou Ti laskave zkopiroval bleee.... Tedy?

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Ghost
Datum:  10.09.2005 23:19:18
Zeptejte se pana Plecháčka, jestlipak půjde k referendu :o)
Řek bych, že asi spíš ne ... že by neměl hlášený trvalý pobyt v Kralupech.
Mě osobně je to jedno, jen mě fascinuje, jak je ten "výbor" aktivní a investuje své peníze jen proto, aby Kralupy měli hezčí centrum. To se cení ... a tomu říkám obětavost :o)

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  bleeee
Datum:  11.09.2005 16:08:27
ghost = anonym

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Michelin
Datum:  12.09.2005 10:49:07
Mě nefascinuje, že existují lidé, kteří na všechno ser.. a jsou aktivní až když se problém přiblíží k jejich plotu, k jejich výplatě, k jejich dětem. Jsou prostě jiní, bývá jich vždy nejvíce. A jsou Ghosté, kteří do tohoto všeho umějí akorát nableet.

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Anonym
Datum:  12.09.2005 19:18:22
Tak proč jste tam nenapsali že by se to dalo znásobit až 760 000 000 000 v letech 2007-2013,vysvětlili byste mi potom že to je maximální částka na kterou by město dosáhlo kdyby mělo skvělý projekt,pracovitou radnici atd.
Proč jste tam napsali zrovna 960 000 000?
Vždyť kdyby jste tam napsali 760 000 000 000,tak by vám to podepsalo víc lidí a vítězství v referendu byste měli zajištěné,nebo by začali přemýšlet jestli je reálná šance na tu částku dosáhnout.
Tak jste tam šoupli 960 000 000,ani moc,ani málo,nikdo se nebude ptát,nikdo nebude přemýšlet,prostě se to vezme jako hotová věc.
Nevím proč jste slibovali maximální (ne)možnou částku z již rozdaných peněz na těchto 6projektů,do toho už město nemohlo nijak vstoupit.
Proč jste neslíbili maximální částku na období 2007-2013,do toho má město šanci vstoupit.

A co se týká přesvědčovací kampaně,člověk jde po ulici kdekoli po městě a nevěřícně zírá kam všude jste schopni ty typizované plakáty nalepit,nejsem si jist,opravte mne pokud se mýlím ale podle mne existuje jistě nějaká vyhláška kde je zakázáno polepování veřejného prostranství,lamp,plotů atd.
A to nemluvím o těch co jsou špatně nalepené a rozplizlé se povalují všude kolem.Máte zaplacenou plochu i na reklamních tabulích města?Pokud ano tak nic,ale na těch ostatních místech vám ti dobrovolníci co to lepí po městě dělají ostudu(bordel).
Připomenu heslo "město hezké a čisté"?
Stejně by mne zajímalo kdo vám tuto kampaň sponzoruje,jistě to nebude za hubičku.
Muž v pozadí?
Skorostarosta?
Prozraďte.

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  pedofilní křesťan
Datum:  12.09.2005 20:04:12
Hybaj do Grozného, anonyme! To je město pro tebe, tam se ti bude líbit!

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Ghost
Datum:  12.09.2005 23:02:54
Njn - ono se ukáže, jak jsou Kralupáci naivní a jak dokážou sežrat každou reklamu! Ať tak jako tak přípravný výbor se prostě potřebuje zviditelnit, což se mu nyní v plakátové podobě povedlo ... dobře jim tak :o)

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Qeta
Datum:  13.09.2005 12:16:31
Anonyme,

na to, ze se ani nepodespises, mas furu otazek....
A na jedinou, kterou nekdo polozil Tobe, ne a ne odpovedet.....

OPAKUJI:
NIKDO NESLIBOVAL PENIZE Z JIZ ROZDANYCH 6 PROJEKTU. Budeme radi, kdyz se Kralupy stihnou pripravit na rok 2007.

PS: Asi by ses divil, kolik lidi prispiva na kampan malymi castkami..... zrejme spusta malych skorostarostu :)))

To: duch
Autor:  Qeta
Datum:  13.09.2005 12:18:06
Ghoste, duchu,

zrejme by ses i Ty rad zviditelnil...... staci se podepsat :)))

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Klara
Datum:  14.09.2005 18:58:59
Anonyme, jsi sympatický a moudrý člověk. Mluvíš mi z duše. Taky se půjdu projít. Veliké DÍKY!

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Michelin
Datum:  15.09.2005 14:40:38
Anonyme, když nejsi starosta, jsi Klara?

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  Anonym
Datum:  15.09.2005 17:50:53
Nejsem p.Micheline,a co Vy?Jste guma?

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  blondyn
Datum:  16.09.2005 17:17:57
CHci se zucastnit referenda,ale jsem pracovne v zahra.Jde hlasovat po internetu,nebo v zastoupeni.Nechtel bych o tuto sanci zachranit Kralupy,prijit.

To: blondyn
Autor:  Přípravný výbor
Datum:  17.09.2005 10:00:27
Bohuzel, pokud jste v zahranici, volit nemuzete...

To: Klara
Autor:  qark
Datum:  17.09.2005 20:26:48
Já si tedy nemyslim, že anonym je moudrý..........
Já si myslim, že anonym je starosta.........
:-))

Re: Pouze jediná otázka na kohok
Autor:  dred
Datum:  17.09.2005 22:20:20
Hele to chce klid. Já volit můžu páč sem doma, ale nemusím, NEMUSÍM.

Re: Pouze jediná otázka na kohokoliv
Autor:  Petr
Datum:  26.05.2009 18:26:28
Píše se rok 2009, co se postavilo a kolik evropských peněz máme zatím NIC

Re: Pouze jediná otázka na kohokoliv
Autor:  XXL
Datum:  22.06.2009 12:30:23
řekl bych přímo ho...

Odpovědět na tento příspěvek
Vaše jméno:
Váš Email:
Nadpis:Re: Pouze jediná otázka na kohokoliv









TOPlist