Kralupy

  Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Úterý 25. června 2024   
 Zpravodaj

Zpravodaj > Únor 2005

Z činnosti Městské policiePes si svého pána nevybírá.
Dne 15.12. v odpoledních hodinách byla hlídka MP přivolána do Dvořákova parku, kde leží pod keřem pes. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o fenu křížence s ještě slepými čtyřmi štěňaty. Celá rodinka byla odchycena a převezena do kralupského útulku na Hrombabě.
Chtěl si vzít život.
Krátce před dvaadvacátou hodinou dne 18.12. hlídka MP rozmlouvala šestadvacetiletému muži z Kralup skok z lávky pro pěší do Vltavy. Strážníkům se podařilo muže převézt na RZS a poté byla věc předána Policii ČR k dalšímu opatření. Nakonec skončil v psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích.
Kradl železo do sběru.
Po oznámení občana na l. 156 dne 19.12. v deset hodin dopoledne strážníci v ul. Podřipská zajistili muže, který odcizil z areálu Českých drah pět kusů železných brzdících patek. Jelikož způsobená škoda nepřesahovala částku 5 000,- Kč, byla věc postoupena příslušnému správnímu orgánu a železné patky samozřejmě vráceny zpět majiteli.
Myčka by vyšla levněji.
Pokutu 500,- Kč, strážníkům zaplatil muž, který si v odpoledních hodinách na Boží hod myl u loděnice osobní vozidlo. Příště si určitě bude pamatovat vyhlášku o čistotě města a své vozilo si zajede umýt do myčky.
Dětem do ruky petardy nepatří.
Své volno o druhý svátek vánoční si krátil devítiletý chlapec, který rodičům odcizil petardy a jednu zapálenou pak vhodil na Předmostí do kovového kontejneru. Na místo museli být přivoláni hasiči a městská policie, která chlapce předala matce. Věc byla oznámena na odbor sociální péče a postoupena příslušnému správnímu orgánu.
Chtěl zapít žal, avšak neměl na to.
Dne 3.1. krátce po poledni v Diskont plusu řešili strážníci muže, který zde odcizil láhev rumu a oplatky, které přenesl přes pokladnu ve svém batohu a nezaplatil. Tato krádež byla zpracována jako přestupek proti majetku.
Mělo štěstí, že nezmrzlo.
Dne 10.1. strážníci poskytli přes noc na služebně MP „azyl“ malému, odhadem tříměsíčnímu štěněti, které bylo nalezeno po jednadvacáté hodině u kontejneru na sídlišti Hůrka. Strážníkům se nepodařilo bezcitného majitele najít, ráno bylo štěně převezeno do útulku.
Strážníci nezahálí ani v noci.
Dvě hodiny po půlnoci dne 13.1. při preventivní hlídkové činnosti v problémovém místě, kde často dochází k rušení nočního klidu, si strážníci na terase restaurace Vltava povšimli muže, který jevil známky podnapilosti a poté vykopl skleněnou výplň dveří u KaSS Vltava. Tímto způsobil škodu na majetku města. Po zjištění totožnosti byl přestupek proti majetku zpracován a postoupen příslušnému správnímu orgánu k dalšímu opatření.J. Fridrichová
strážník