Kralupy

  Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Úterý 25. června 2024   
 Zpravodaj

Zpravodaj > Únor 2005

Okénko ze ZŠ TřebízskéhoJak vyzrát na šikanu
Letos se na naší škole osvědčil nový nápad, a to spolupráce dětí 1. a 9. třídy. Každý prvňáček dostal 1. září svého patrona, tj. kamaráda z 9. třídy, který mu ukázal školu, třídu a povídali si spolu o tom, co hezkého je ve škole čeká.
Ani byste nevěřili, jak prvňáci vzali patrona za svého a vytahovali se, který velký kamarád je ten jeho. Velkým překvapením pro nás ale bylo, jak i deváťáci přilnuli ke svým prvňáčkům. Obzvlášť, když proběhl ve škole projekt 9. a 1. třídy „My jsme kamarádi“, kdy si malé děti pod vedením velkých hrály a pracovaly společně, vánoční besídka a společné vystoupení na vánoční akademii, které všem vykouzlilo úsměv na tváři.
Mgr. Věra Svobodová
tř. uč. 1.A

„Komenda“ u nás
V prosinci proběhla v aule naší školy nejen naše vánoční akademie, ale také akademie dětí z Komenského školy. Byli jsme moc rádi, že si vybrali naše prostory. Blíže jsme se totiž seznámili s některými dětmi a pedagogy již v době po povodních. Jejich akademie se nám moc líbila a hlavně jsme se zase potkali s usměvavými pedagogy a prima dětmi z Komendy.

Třebízského vánoční laťka
Proběhl již 4. ročník „Třebízského vánoční laťky“, soutěže ve skoku vysokém. Chlapci a dívky naší školy, soutěžící ve třech kategoriích, bojovali za bouřlivého povzbuzování svých spolužáků a podávali vynikající výkony.
V kategorii 4.-5. tříd zvítězili:
Petr Matička 120 cm
Romana Ta Thu Thien 105 cm
6.-7. tříd:
Pavel Jirků 125 cm
Andrea Jirásková 115 cm
8.-9. třídy:
Petr Novotný 155 cm
Petra Leitnerová 145 cm
Celé sportovní odpoledne mělo skvělou atmosféru a všem závodníkům patří vřelý dík za krásné sportovní zážitky.
Mgr. Pavlína Schmidtová
uč. TV
Dárek psímu útulku
V prosinci jsme jeli do psího útulku s dobrůtkami pro pejsky. Za vybraných 299,- Kč jsme nakoupili granule, piškoty a psí salámy. Pejskové i vedoucí útulku byli moc rádi.
Děti ze 4.A a Mgr. M . Smolejová
tř.uč.

Mistrovství středočeského kraje ZŠ ve stolním tenise
Gratulujeme družstvu dívek z naší ZŠ Zuzaně Rusnákové a Kristýně Uhrové, které v této náročné soutěži obsadilo krásné 2. místo.
Mgr. Petr Matička

Co plánujeme na únor
v 8. a 9. 2. proběhne, tak jako na ostatních ZŠ v Kralupech, zápis dětí do 1. tříd, u nás jako již tradičně hravou formou. Budoucí deváťáci provedou děti úkoly pohádkovou cestou.
v 10. 2. vyslechnou někteří starší žáci koncert České filharmonie v Rudolfinu
v 14.-18. 2. si děti odpočinou, proběhnou jarní prázdniny
v 22.2. v aule naší školy děti postupně zhlédnou naučný pořad O králi Václavu IV. Pořad bude přizpůsoben věku, takže děti se vystřídají na třech provedeních, nejprve 1.-3.třída, potom 4.-6. a nakonec 7.-9 třída
v 25. 2. proběhne žákovská rada, pravidelné setkání jednatelů tříd s vedením školy
v v průběhu celého měsíce se někteří učitelé budou účastnit semináře výpočetní techniky se zaměřením na počítačovou grafiku

Mgr. Lenka Foučková