Kralupy

  Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Úterý 25. června 2024   
 Zpravodaj

Zpravodaj > Únor 2005

Nové knihy v kralupské knihovněOddělení pro děti
Beletrie
Waltari Mika: Bílý slon a jiné pohádky
Zřejmě nejznámější finský spisovatel psal i pohádky. A právě v nich cítíme, že Waltari byl nejen báječný vypravěč, ale i velký člověk s obrovským porozuměním pro lidské slabosti, radosti i strasti.
Taylor G.P.: Pán přeludů: z temnoty přichází pradávné zlo
Ovládnout všechny přeludy světa, aby mě poslouchaly jako pejsek a škodily na můj rozkaz, to zní lákavě - zvlášť, když k tomu účelu vlastním mystickou sošku cherubína. Padoucha Demuralla, který se naoko tváří jako bohabojný vikář, může na téhle cestě zastavit jen trojice dětí...
Both Sabine: Na co se rýmuje láska?
Třináctiletá Mia najednou neví kudy kam. Kamarádka se zamilovala, ale netroufá si svého vyvoleného oslovit, a tak má Mia dělat dohazovačku. Navíc se máma zamilovává do nevhodných, většinou ženatých mužů. A pak ještě jeden problém s matikou... Mia má však geniální nápad - dát mámu dohromady se sympatickým matikářem.
Naučná literatura
Winchester Jim: Tanky a obrněná vozidla - druhá světová válka
Publikace z řady průvodců zbraněmi druhé světové války představuje 50 typů tanků a dalších obrněných vozidel - samohybná děla, obojživelná vozidla, stíhače tanků a další speciální vozidla.
Oddělení pro dospělé čtenáře
Beletrie
Deaver Jeffery: Zahrada
bestií
V prostředí předválečného Berlína střídá jedna akce druhou a četné dějové zvraty nedají čtenáři vydechnout.
Mina Denise: Sanctum
Psychologické drama muže, jehož manželka (uznávaná psychiatrička) byla obviněna a odsouzena za brutální vraždu svého klienta (sériového vraha).
Známá skotská autorka kriminálních románů se čtenářem hraje napínavou hru na hledání pravdy, která může být i zcela nečekaná.
Vágner Zdeněk: Lví píseň
Zdeňku Vágnerovi se skvěle podařilo vystihnout prostředí, vztahy mezi lidmi navzájem i mezi člověkem a přírodou. Jeho povídky o Africe jsou čtivé a nesmírně působivé. Ukazuje čtenáři svět drsný i okouzlující. Vydává se po stopách zvířat i pytláků, seznamuje čtenáře se stopaři, s profesionálními lovci...

Naučná literatura
Erickson Carolly: Anna Boleynová
Kniha zachycuje vzestup a pád Anny Boleynové, která se z poměrně nevýznamné šlechtičny stala snad nejproslulejší ze šesti žen anglického krále Jindřicha VIII.
Knopp Guido: SS - Výstraha dějin
Dokumentarista G. Knopp přibližuje čtenářům působení organizace SS, původně nevýznamné tělesné gardy, která se stala mocným nástrojem zla, vykonavatelem masového vraždění, nacistickou elitou slepě oddanou svému vůdci.
Pobočka Lobeček
Grisham John: Trenér
Nový román Johna Grishama přivádí čtenáře na zelená hřiště amerického fotbalu, do míst, kde se za vášnivého pokřiku z tribun odehrávají dramata nejen sportovní, ale i lidská.

Brumovská Aida: Krájení snů
Všední příběh podobný spoustě jiných, jaké se odehrávají za dveřmi tolika bytů. Příběh Lídy, která se po týdnu sólové dovolené na Kypru dívá na svůj život novýma očima.
Studovna
Dějiny umění
12. díl Dějin umění je původní prací českých odborníků na současné výtvarné umění, teoretiků, kunsthistoriků, publicistů i umělců. Ti se pokusili v deseti kapitolách zachytit proměny výtvarné scény od 60. let 20. století až do současnosti a jejich sociální, politické a technologické aspekty.