Kralupy

  Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Úterý 25. června 2024   
 Zpravodaj

Zpravodaj > Únor 2005

Svaz důchodců České republiky klub Kralupy nad Vltavou


V průběhu loňského roku jsme se scházeli pravidelně vždy ve čtvrtek. Hezké prostředí Penzionu bylo několikrát do roka vyzdobeno podle události např. velikonoce, při příjezdu našich přátel z Komárna, při pohoštění, které nám poskytuje MěÚ, nebo oslava vánočních svátků. Rádi se scházíme. Myslím, že je nám tam dobře.
Bohužel naše řady trochu řídnou. Poslední smutnou událostí byl odchod Vaška Maříka, jehož postrádáme. Ten byl právě hlavním muzikantem při našich malých veselicích. Moc na něj vzpomínáme.
Počátkem prosince nám přišly zpestřit odpoledne hudebním i recitačním pořadem děti ze základní školy. Vystoupení dětí se nám moc líbilo, bylo velmi dojemné. Děkujeme.
Také jsme dostali Mikulášské pohoštění od MěÚ, při kterém nám pan starosta zahrál na piano koledy a lidové písničky. Spolu s ním jsme si zazpívali. Některé členky se zúčastnily večeře v restauraci u Komárků, kterou každoročně pořádá pan starosta s paní Komárkovou.
30. prosince jsme si udělali „rozlučku“ se starým rokem. Přinesli jsme trochu cukroví, vínka a samozřejmě jsme si uvařili oblíbenou kávičku. Zazpívali jsme si, popovídali a popřáli si navzájem hezký zbytek roku a šťastné shledání v roce 2005.
Děkujeme zástupcům města, malým školáčkům i studentům, že na nás, staré lidi, nezapomínají a dle možnosti nám zpříjemní naše posezení. Starý člověk nejvíc trpí, je-li okolím opomíjen a přehlížen. Oceňujeme, že město na staré lidi pamatuje, což dokazuje i výstavbou nového domu s pečovatelskou službou.
Závěrem - co si přát do roku 2005?
Hlavně trochu zdraví, žádnou samotu a hodně příjemných zážitků doma i v našem klubu.
Lék proti samotě známe - přijďte mezi nás!

Jiřina Staňková
Klub důchodců ČR