Kralupy

  Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Úterý 25. června 2024   
 Zpravodaj

Zpravodaj > Únor 2005

Pozvání do Dřeváku na zvířátka


V plném proudu je příprava zimní výstavy drobného zvířectva, která se tentokrát uskuteční o víkendu na konci školních prázdnin a to ve dnech 19. - 20. února.
Vystaveno bude opět několik stovek živých exponátů; králíků, holubů a drůbeže v široké škále plemen, barevných a kresebných rázů a v neposlední řadě i druhů například okrasného ptactva. Vždy zajímavé jsou i doplňkové expozice uspořádané tradičně se stejnou pečlivostí, která je typická pro celou výstavu. Tato chovatelská reprezentace se koná pod záštitou starosty města pana Mgr. Pavla Rynta.
Na této již tradiční zimní akci bude nejpočetněji zastoupena expozice králíků o které je v současné době největší zájem, především z hlediska jejich nákupu pro další reprodukci. Podle docházejících přihlášek lze předpokládat, že poptávka zájemců by měla být uspokojena.
V plné kráse se představí, jinak upopelené slepice známých, ale i méně vídaných plemen. Nakonec nelze nepřipomenout i vystavení zakrslé či zdrobnělé drůbeže, která se hodí všude tam , kde jsou jen malé možnosti k držení drůbeže velké. Psát o její kráse považuji za zbytečné, když budete mít možnost ji vidět na vlastní oči.
Mezi rozšířenými koníčky chovatelů, našich spoluobčanů je chov okrasného ptactva, ale i holubů, který svému chovateli nepřináší již tolik užitku. Přesto radost z vylíhlých mláďat, jejich odchování až po verdikt soudců při hodnocení na výstavě, patří k „okřídlenému“ koníčku a zálibě, která obohacuje náš život. Na výstavě se určitě setkáme i s jedinci, kteří reprezentovali naše chovatelství na Evropské výstavě konané v loňském roce v naši matičce Praze.
Právě tato zmíněná výstava je zachycena na video nahrávce, kterou společně s dalšími pořady budete moci spatřit na televizní obrazovce v expozici okrasného ptactva po celou dobu výstavy. Při této výstavě se počítá nejen s prodejem zvířat, ale i prodejem některých potřeb a pomůcek. Chybět nebude ani tombola a zajištěno je i občerstvení návštěvníků. Pro nejúspěšnější chovatele je připraveno 10 vítězných pohárů a 50 čestných cen.

Výstava v kralupském „Dřeváku“ je přístupná veřejnosti v sobotu 19. února od 8 do 17 hodin a v neděli 20. února od 8 do 14 hodin. Vstupné 20,- Kč, děti zdarma.

Jiří Schőnfelder